شرایط نگهداری آثار موزه‌ها بررسی و پایش می‌شود

سرپرست معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از نگهداری آثار با توجه به اقلیم‌های مختلف کشور خبر داد. منیژه هادیان دهکردی روز چهارشنبه در نشست خبری که مناسبت هفته پژوهش برگزار شد، گفت: بیش از ۶۰۰ موزه و میلیون‌ها اثر تاریخی در سراسر کشور داریم که باید از آنها حفاظت و نگهداری شود. در این راستا پروژه‌هایی تحت عنوان موزه سبز طی دو سال گذشته در پژوهشگاه با موضوع ارزیابی شرایط محیطی آثار در موزه های دولتی و خصوصی آغاز شده است.

وی افزود: شرایط نگهداری آثار با توجه به اقلیم‌های مختلف متفاوت است به این دلیل با توجه به اقلیم مناطق مختلف، تعدادی موزه به عنوان پایلوت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند. در تهران ۹ موزه از مناطق مختلف برای این پایش در نظر گرفته شده است و آثار موجود در آنها از نظر سالن نمایش، دما، رطوبت، نور و آلاینده‌ها بررسی می‌شود تا بتوانیم در آینده به یک سند راهبردی و خط مشی مشخص برسیم.

 

museum122

 

راه‌اندازی نخستین مرکز نوآوری در سال ۹۷

علیرضا قلی‌نژاد معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در ادامه افزود: شعار امسال هفته پژوهش با عنوان اثربخشی فناوری ارزش آفرین و رونق تولید نام‌گذاری شده است.

وی افزود: در سال ۹۷ نخستین مرکز نوآوری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با محوریت تمرکز بر روی کسب و کارهای باز در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خانه تاریخی سرهنگ ایرج واقع در محله عودلاجان راه‌اندازی شد.

هفته پژوهش ۲۳ آذربا حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در موزه ملی آغاز به کار می‌کند و قرار است از ۷۵ عنوان کتاب در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری در این هفته رونمایی شود ضمن آنکه بازتولید و چاپ و نشر چندین جلد کتاب دیگر نیز انجام خواهد شد.

به نقل از ایرنا؛ تصویر از فارس

ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب