تحلیل کمّی در صنعت گردشگری، مقدمه ای بر داده ستانده، ماتریس حسابداری اجتماعی و TSA


QM
 
 
 Use Pasargad for payment
basket
 
23.500 تومان (10 درصد تخفیف + 6 هزار تومان هزینه پستی)
 
 
 
 
 
 

 
 
 
QMtitr
ناشر: مهکامه
نوبت چاپ: اول، 1396 

امروزه با توسعه صنعت گردشگری و هتلداری از دو منظر نظری و عملیاتی، تجارب و محتوای غنی برای فعالان دانشگاهی و عملیاتی آن فراهم شده است؛ طوری که تعداد کتاب های تخصصی فارسی این رشته که تا یک دهه پیش کمتر از انگشتان دست بود، حال به بیش از یکصد عنوان بالغ شده است. در این حوزه یکی از زمینه هایی که همچنان نیازمند تدوین محتواست، توجه به مقوله روش‌های کمی است. همانگونه که پیتر دراکر از بزرگان عرصه مدیریت می گوید: "هر چیز را که نتوان اندازه گرفت نمی‌توان کنترل کرد و هر چیز را نتوان کنترل کرد نمی‌توان مدیریت کرد".

این نیاز مترجمین را برآن داشت تا به ترجمه کتاب حاضر بپردازند. اثر فوق تحت عنوان "تحلیل کمی در صنعت گردشگری" توسط تادایوکی هارا تألیف شده و ضمن ارائه محتوایی تخصصی در زمینه تحلیل کمی صنعت گردشگری سه مقوله اساسی و مورد نیاز را به تفصیل ارائه نموده است: مدل‌های داده – ستانده، ماتریس حسابداری اجتماعی و حساب‌های اقماری گردشگری.

ارائه توضیحات جامع و مانع درخصوص روش‌های کمی به خصوص سه روش ذکر شده، ذکر نمونه‌های واقعی از محیط صنعت و تشریح مراحل اجرایی با استفاده از نرم افزارهای مورد نیاز از جمله مزایای کتاب حاضر است که نه تنها منبعی مناسب برای دانشجویان رشته‌های گردشگری و هتلداری است بلکه می تواند برای سایر علاقمندان فعال در حوزه های مدیریت، اقتصاد و مالی نیز جذاب و کاربردی باشد.

سرفصلهای کتاب عبارتند از:

فصل 1:  گردشگری به عنوان یک صنعت

فصل 2: روش های کمی در تحلیل صنعت گردشگری

فصل 3: مدل داده-ستانده و کاربرد آن

فصل 4: مدل ماتریس حسابداری اجتماعی و کاربرد آن

فصل 5: حساب های اقماری گردشگری( TSA)

فصل 6: مسیرها و کاوش های آینده

ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب